Autasustatud

26.02.2010

 

Kuldmikrofoniga on autasustatud: 

Lembit Lauri

 

1996 Lembit Lauri
tegevuse eest rahva mälu talletajana ringhäälingus
Anne Erm

 

1997 Anne Erm
muusikasaadete kultuuri edendamise eest
Harri Tiido

 

1998 Harri Tiido
analüütilise ajakirjanduse viljelemise eest
Vello Lään

 

1999 Vello Lään
kohaliku raadio mõtte teostamise eest ja 40 tööaasta möödumise puhul ringhäälingus
Enn Eesmaa

 

2000 Enn Eesmaa
ringhäälingukultuuri edendamise eest televisioonis, eeskätt suursarjas "Sajandi valgus ja varjud" ning TV 3 uudistesaadete toimetaja-juhina
Fred Jüssi

 

2001 Fred Jüssi
panuse eest loodushäälte talletamisel ringhäälingu jaoks ning ökoloogilise mõtteviisi populariseerimise eest ringhäälingus


 

2002 Valter Ojakäär
muusikakultuuri edendamise eest ringhäälingus


 

2003 Helgi Erilaid
töö eest raadio muutmisel intiimseks meediumiks (eeskätt Kesköö programmides)


 

2004 Vahur Kersna
meisterlike ja mänguliste telereportaažide eest


 

2005 Erki Berends 
juturaadio formaadi edendamise eest, s.h jätkusuutliku Kuku raadio programmi loomise eest


 

2006 Riina Eentalu 
inimlähedase uudiste-esituse eest, samuti 60. sünnipäeva ning 35 aasta raadiotööjuubeli puhul.


 

2007 Hubert Veldermann 
elutöö eest 


 



2008 Mati Talvik 
panuse eest ringhäälingukultuuri edendamisse, s.h sarja eest "Eesti aja lood"

 

 

 

2009 Tiit karuks                                                        Pikaajalise ja tulemusliku töö eest nii teles kui raadios. Universaal kõige paremas mõttes, Ta on teinud uurivat ajakirjandust, samuti spordi- ja muusikalugusid


 

 

2010 Erik Lillo                                                          Kauaaegse töö ja meeldejäävate reportaažide, suurte emotsioonide professionaalse vahendamise eest raadios ja televisioonis. 

 


 

 

 

 

 

 

2011 Sirje Eesmaa                                                   Pikaaegse ja meeldejääva töö eest uudiste vahendamisel nii raadios kui televisioonis

 

 

 

 

 

 

 

2012 Lembitu Kuuse

  Kauaaegse ja meeldejääva reporteritöö eest tänu millele on emotsionaalselt ja professionaalselt inimesteni jõudnud sajad spordisündmused

           

 

2013 Tõnis Erilaid

Legendaarsele raadiohäälele kauaaegse ja mitmekülgse töö eest

  

 

 

 

2014 Toomas Lasmann

Pikaaegse ja mitmekülgse karjääri eest televisioonis. 

2015 Reet Linna

Nii tõsiste kui ka meelelahutuslike teemade isikupärase vahendamise eest

2016 David Vseviov

Enam kui 20 aasta jooksul inimeste silmaringi avardamise, inimliku ja köitva jutusaate formaadi arendamise eest

Petersell

2017 Owe Petersell

Veerand sajandi jooksul nii mikrofoni ees kui taga tehtud raadiotöö eest.

Kipper

2018 Tõnis Kipper

Väljapaistva panuse eest regionaalse ringhäälingu arendamisse. 

 

 

Fotod © Lembit Michelson (1-3), Albert Truuväärt (4), Juhan Sihver (5-13,15-17, 19-20), Sven Tupits (14), Kalev Lilleorg (18). Fotod on autoriõiguse objektiks.